Velké poděkování vám všem za podpis na internetové petici a další zprávy

Vážení přátelé,

rozhodla jsem se vám napsat o tom, jak se situace vyvíjí dále:

Dne 16. 10. v PS PČR byl seminář na téma Istanbulská úmluva, kde se setkali příznivci i odpůrci této úmluvy. Vyjádřili se odborníci na právo, Česká advokátní komora, unie rodinných advokátů, aj, kteří rovněž důrazně odmítají ratifikaci.

Za čtrnáct dnů 6. 11. 2018 byla petice předána předsedkyni petičního výboru JUDr. Heleně Válkové a následovalo veřejné slyšení. Sebrali jsme 8 789 podpisů na 583 podpisových arších. Nezávisle na nás vznikla v květnu druhá petice adresovaná poslancům a senátorům, která měla 12 500 podpisů.

Podporovatelé přijetí IÚ z Amnesty International a České ženské lobby měli 10 556 internetových podpisů a 44 podpisů na archu.

Slyšení bylo svoláno především z důvodu, aby se s tématem a jednotlivými argumenty seznámili samotní poslanci. Diskuze byla ve věcné rovině. Účel byl naplněn, zazněly všechny názory, takže cíle, vyvolat diskuzi bylo dosaženo.

Tím ovšem naše práce nekončí. Stále pokračujeme v informační kampani nyní letáčky. Bylo jich vytištěno 60 000, zatím rozesláno od 26. 10. celkem po celé ČR 50 000 kusů. Uvažujeme o druhé variantě letáku s dalšími informacemi.

Někdo pomůže prací, druhý prací i finančně, třetí pouze finančně. Abychom mohli takto pracovat, chtěla bych vás požádat o jakýkoliv finanční dar, abychom informováním, vysvětlováním rizik mohli vytvořit společenský tlak, spojit tak naše síly a dojít do cíle – odmítnutí Istanbulské úmluvy.

Číslo účtu: 2601440801/2010.

Transparentní účet je zatím na mé jméno Ivana Schneiderová, protože jsme začali jako občanská iniciativa.  Od 19. 4. 2018 máme web, kde jsou čerstvé zprávy a také vše co jsme udělali: www.tradicniceskarodina.cz a FB stránky https://www.facebook.com/tradicni.rodina/

 

Držíme se svého motta: „Hájíme a vždy budeme hájit zájmy tradiční rodiny.“

Naše práce není jen o Istanbulské úmluvě, ale o pomoci těm, kdo se na nás obrátí s radou, či jinak, v rámci našich možností.

Velké díky vám všem

Se srdečným pozdravem

Za tým TČR

Ivana Schneiderová

Leave a Comment