Akce

Večerní prohlídky Stezky korunami stromů Lipno

Chcete zažít Lipno trochu jinak? Láká vás romantický večer s pozorováním západu slunce? Pak si naplánujte večerní prohlídku Stezky korunami stromů Lipno. Každé úterý během letních prázdnin má Stezka prodlouženou otevírací dobu, a to až do 23 hodin. „Úterní večery budou na Stezce korunami stromů i letos doplněny o tradiční koncerty. Ty se odehrávají přímo na vyhlídkové věži a dokreslují jedinečnou atmosféru, kdy je Stezka osvětlena,“ říká Vojen Smíšek. Koncerty jsou v ceně vstupného a ke Stezce se lze dostat i lanovou dráhou, která bude mít také prodlouženou provozní dobu.

Letní koncertní maraton zahájí v úterý 2. července tříčlenná multižánrová jihočeská kapela MC Berds. Následovat budou Láďa Laťka Trio, HrajeTo nebo třeba Ivan Hlas. „Každý rok kombinujeme různé styly a hudební aranžmá. V průběhu prázdnin tak zazní jak rock & pop, tak i klasická hudba nebo jazz či rhythm & blues,“ doplňuje Vojen Smíšek a dodává, že atmosféra na Stezce je v noci neopakovatelná. Pokaždé trochu jiná. A to je na celé věci nádherné. Na Stezku korunami stromů se lze velmi snadno dostat, a to buď pěšky nebo lanovou dráhou či tzv. stezkabusem, který odjíždí z centrálního parkoviště. Poslední jízda lanovkou zpět na parkoviště je ve 23:15 hodin. Koncerty jsou pro návštěvníky již zahrnuty v ceně vstupného a pořádat se budou vždy od 20 do 22 hodin.

Západ slunce nad Šumavou je doslova magický a speciální večerní osvětlení dotváří celkovou atmosféru. Koncertní pódium a současně hlediště tvoří 40 metrová vyhlídková věž Stezky korunami stromů.

Přehled letních koncertů na Stezce korunami Stromů Lipno

  1. 7. MC Berds – irish, gypsy folk

Tříčlenná multižánrová kapela z jižních Čech, která hraje směs středoevropského folkloru, irské hudby a jazzu.

  1. 7. Láďa Laťka Trio – akustická kytara, housle

Českobudějovický písničkář, kterého inspirovaly kapely Nirvana, Pixies nebo R.E.M.

  1. 7. Ivan Hlas

Legendu českého bigbeatu bude doprovázet violoncello a kytara.

  1. 7. HrajeTo – alternativní harmonikáři

Fanda a Martin, originální harmonikářské duo z Českého Krumlova.

  1. 7. Ondřej Smeykal – didgeridoo

Český výtvarník a muzikant, profesionální hráč a průkopník hry na australský domorodý nástroj didgeridoo

  1. 8. Common Ground – rock-folk

Dva hráči, čtyři kytary, třicet krabiček & improvizace

  1. 8. Cirkus ponorka – one man guitar show

Honza Ponocný, hudebník a jediný člen kapely Circus Ponorka. Složil hudbu k několika celovečerním filmům, například Alice Nellis: Perfect Days (2011), Mamas & Papas (2010), za kterou získal nominaci na Českého lva…

  1. 8. Naked Professors – irish music

Housle, mandolína, banjo, kytara a muzika v klasickém „irish“ stylu, to jsou budějovičtí Profesoři. Staré námořnické skladby, irská hudba i vlastní tvorba v parádně sehrané sestavě.

  1. 8. Thomband – folk

Dva výborní houslisté, kytarista s foukací harmonikou a repertoár pokladů českého folku, country i lidových písní.

Program letních koncertů je také k dispozici na internetových stránkách Stezky korunami stromů Lipno – www.stezkakorunamistromu.cz.

0 Shares

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..