V Chefparade se učí vařit děti i pro děti

Vaření není jen pro dospělé a na to začít s dobrým jídlem není nikdy moc brzy – to dobře vědí v Chefparade, v největší české škole vaření. Proto pravidelně pořádají dětské kurzy vaření, které děti baví a vedou k lásce k dobrému jídlu (a rodičům dopřejí volné odpoledne;). V nabídce ale najdete také kurzy pro čerstvé rodiče, kde výživová poradkyně učí, jak na dětské příkrmy a jak vést děti už od miminka ke správným stravovacím návykům.

Dětské kurzy

Vést děti k lásce k dobrému (a kvalitnímu) jídlu můžete i tím, že si ho budou sami vařit. Vytvoří si tak k němu úplně jiný vztah, než když ho prostě dostanou naservírované. Vyzkouší si, kolik je za přípravou práce a k tomu se při vaření pobaví a naučí spoustu nových věcí – od toho, jak zacházet s jídlem, přes trpělivost až po jemnou motoriku třeba při krájení.

V Chefparade je tohle všechno rádi naučí místní kuchaři na kurzech pro děti už od čtyř let. Na výběr jsou kurzy:

 • Italské kuchyně
 • Americké kuchyně
 • Mexické kuchyně
 • Kurz složený z receptů Jamie Olivera
 • Sushi
 • Cupcakes

Zároveň je tady dobrá zpráva pro rodiče. Na kurz můžete s dětmi jít také, ale možná ještě lepší je odevzdat je na místě kuchařům a asistentům a udělat si klidné dopoledne. Chefparade vám je po tříhodinovém kurzu vrátí nadšené a najedené 😉

Kurzy se odehrávají pravidelně o víkendech od 11 do cca 14 hodin, stojí 890 – 990 Kč a jejich aktuální nabídku si můžete prohlédnout zde: https://www.chefparade.cz/kurzy-vareni/detske-kurzy-vareni/.

A pokud je váš prcek nadšený kuchař, pak mu v Chefparade můžete uspořádat i narozeninovou oslavu: https://www.chefparade.cz/kurzy-vareni/detske-kurzy-vareni/

Vaříme pro miminka

Z oblasti dětského jídla je i speciální kurz Vaření pro miminka od 7 do 18 měsíců, který vede Simona Lazzari, laktační a výživová poradkyně. Na kurzu se rodiče naučí připravovat jídla vhodná pro miminka převáděná z mléčné stravy na běžnou. Zároveň Simona seznámí rodiče s tím, jak zdravě a vyváženě pro děti vařit a vést je ke správným stravovacím návykům. Na “menu” jsou:

 • zeleninové, rýžové, vločkové pyré
 • polévky
 • masové, rybí, zeleninové, sýrové, luštěninové, obilné pokrmy

Ty všechny se naučí rodiče na kurzu připravovat a odnesou si je i do zásoby domů.

Kurz Vaření pro miminka stojí 1 100 Kč a Chefparade ho vypisuje pravidelně jednou za 4 týdny. Případně se Chefparade můžete ozvat, pokud jste větší skupina alespoň čtyř rodičů a kurz pro vás vypíší speciálně (platí to pro všechny kurzy v Chefparade).

1 Comment

  Leave a Comment