Miminko

Probiotika pro nejmenší: Aby byla miminka spokojená

Zdravé dítě a vitální dítě je přáním všech rodičů. Už během těhotenství předává matka plodu půdu pro vytvoření jeho přirozené střevní mikroflóry, což jsou živé a prospěšné mikroorganismy, které hned po porodu začnou osidlovat trávicí soustavu novorozence. Mikrobiota neboli bakteriální osídlení těla přirozeně narozeného dítěte je zpočátku velmi podobná té matčině. Hned po klasickém porodu je však novorozenec vystaven enormnímu vlivu nových faktorů – patogenů a dalších nežádoucích vlivů, před nimiž je třeba ho ochránit a postupně mu vytvořit za pomoci probiotik silnou a odolnou střevní mikroflóru.

Miminka narozená předčasně nebo císařským řezem jsou ještě křehčí. Stejně jako ta, která nejsou kojena mateřským mlékem, jenž u zdravé matky přirozeně obsahuje ochranné látky. Právě u nich je na místě suplementace probiotik pro jejich pozitivní vliv na vytvoření přirozené střevní mikroflóry, jenž je důležitým základem pro celkový dobrý zdravotní stav až do dospělosti.

První rok života je také období, kdy si miminka zvykají kromě mléka na pevnou stravu. Trávicí systém je zatím příliš křehký, aby bez potíží zvládl zpracovat některá jídla. To může někdy způsobit narušení rovnováhy střevní mikroflóry, projevující se například nadýmáním, průjmem, křečemi nebo jakýmkoliv bolením bříška, které toto období zcela přirozeně provází. Proto je vhodné doplňovat probiotika, aby naše miminka byla klidná a spokojená. V lékárnách volte prověřené přípravky, které obsahují i další potřebné vitamíny, jenž dítě k prospívání a růstu potřebuje.

Robustní výzkumy vývoje střevní mikroflóry ukazují, že období nejranějšího věku života je zásadní pro vytvoření základu budoucího zdraví jedince. Čím větší množství nejrůznějších prospěšných bakterií získá miminko a později batole během prvních let života, tím lepší bude základ pro jeho pevné zdraví na celý život.

Přípravek BIOPRON BABY+ je unikátní kombinací 2 probiotických kmenů a vitaminu D3 pro podporu obnovy rovnováhy střevní mikroflóry. Vitamin D je potřebný pro normální růst a vývoj kostí a přispívá ke správné funkci imunitního systému u dětí. Doporučováno také při a po léčbě antibiotiky. 

1 balení pořídíte v lékárnách za 399 Kč.

3 Shares

One Comment

  1. Pingback: Probiotika na míru našim dětem » Pro-miminka.cz

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..