Jak pečovat v zimě o pokožku?

V zimě potřebuje pokožka speciální péči. Mráz, vítr a prudké změny teplot pokožce škodí. V zimních měsících je tedy obzvláště důležité chránit ji před vysycháním a podrážděním. Nechte se inspirovat zajímavými tipy z HiPPu, jak se správně starat o pleť v zimních měsících.

„Vítr a studený vzduch snižují produkci kožního mazu, nízké teploty zužují cévy a zpomalují metabolismus, čímž se pokožka vysušuje. Problémy, které nás mohou v zimě trápit, jsou červenání v obličeji, suché ruce nebo rty, zmrzlý nos, uši anebo okolí úst,“ upozorňuje Martina Laketič, Brand Manager ze společnosti HiPP, a dodává: „Mráz a chlad mohou způsobit vysušení a podráždění pokožky.“ Venku je vzduch studený, uvnitř vytopených místnosti zase suchý. Tyto prudké změny teplot při přechodu škodí pleti a dehydratují ji. V extrémních případech mohou vzniknout ekzémy se sklony k atopické kůži. Toto kožní onemocní je charakteristické chronickými záněty a svěděním, které je potřeba doživotně léčit.

Speciální péče přípravků

Proto lidská pokožka potřebuje v zimě speciální a pravidelnou péči. Důležité je volit vhodné krémy, ideální je mastnější a vyživující krém bez obsahu vody. Pleťový krém by měl být pouze lehce parfémovaný, bez alkoholu, éterických, silikonových a parafínových olejů. Škodlivé látky, jako například PEG emulgátory, sulfáty a parabeny, mohou pokožku ještě více podráždit.

 

Naopak zajímavou součástí kosmetických přípravků je mandlový olej, který je jemný a nedráždivý. „BIO mandlový olej má již po staletí prokázané blahodárné účinky na pokožku. Osvědčil se v péči o citlivou pokožku miminek a je mimořádně dobře snášen i suchou pokožkou, proto je doporučován na její promazání,“ vysvětluje manažerka ze společnosti HiPP. O pokožku pečuje intenzivně a zároveň ji chrání.

Ochranný balzám VÍTR & ZIMA HiPP

Jemný balzám na obličej VÍTR & ZIMA chrání pokožku miminka před vnějšími vlivy a pomáhá ji vytvořit si vlastní zdravou ochrannou bariéru. Svým citlivým složením je vhodný i pro dospělou pokožku a pokožku se sklonem k atopické dermatitidě. Balzám VÍTR & ZIMA je ideální pro ochranu obličeje, rukou a uší. Právě tyto části těla jsou v zimě vystaveny mrazu a větru. Svým speciálním složením bez obsahu vody vytváří mimořádnou ochranu v chladném, vlhkém a větrném prostředí. Je lehce parfémovaný bez parfémů, které by mohly vést k alergiím.

„Pro optimální účinek balzám VÍTR & ZIMA nanášejte v zimních měsících pravidelně každé ráno a večer na obličej a ruce. Aplikaci je dobré opakovat, pokud jdete s miminkem nebo dítětem ven do studeného vzduchu,“ doporučuje Martina Laketič z HiPPu. V případě potřeby můžete balzám VÍTR & ZIMA opětovně nanést na potřebné místo.

1 Comment

  1. Kláruš napsal:

    To se teď, hlavně když udeřila ta zima…

Leave a Comment