Hračky

Na Mezinárodním veletrhu hraček Spielwarenmesse ani letos nechyběla česká firma KOVAP

Minulý týden proběhl v německém Norimberku 71. ročník Mezinárodního veletrhu hraček Spielwarenmesse. Mezi třemi tisíci vystavovateli nemohli chybět zástupci firmy KOVAP, tradičního českého výrobce plechových hraček. Letos ale měli na stánku posilu – své výrobky na veletrhu představila i společnost KADEN.

České společnosti KOVAP a KADEN předvedly na veletrhu nejen zbrusu nové logo, ale také nový stánek, ve kterém své výrobky od středy 29. 1. do neděle 2.2. vystavovaly. „Z nového stánku máme velkou radost. Čistý design se skvěle hodí k logům, a ač je stánek velikostně stále stejný jako v předchozích letech, tak působí vzdušně,“ říká jeden z vystavovatelů inženýr Lukáš Petrovický. „Speciálně pro tento veletrh vznikl také nový dvojjazyčný katalog s výrobky značek KOVAP a KADEN,“ dodává.

Tradiční výrobce plechových hraček, firma KOVAP, jezdí na veletrh Spielwarenmesse již od začátku devadesátých let, a i letos byl jedním ze tří tisíc vystavovatelů z 68 zemí. V početné konkurenci se ale české značky rozhodně neztratily. Velký počet návštěvníků z celé světa na českých hračkách oceňuje především ruční výrobu a kvalitu výrobků. A právě kvalitní plechové hračky jsou unikum nejen v České republice, ale na celém světě. Letos navíc do Norimberku přivezla firma KOVAP novinku v podobě sběratelského modelu vozu Tatry Dakar z roku 1995, se kterým v populárním závodě zvítězil závodník Karel Loprais.

Veletrh Spielwarenmesse každoročně přiláká více než 32 tisíc návštěvníků, kteří jsou lační po novinkách ze světa hraček. K vidění jsou zde jak známé světové značky, tak originální nováčci, ale i nákupčí velkých obchodních řetězců, nezávislí obchodníci a vysoký počet novinářů z celého světa. Na tomto předním světovém veletrhu se navazují důležité obchodní kontakty, rodí se trendy nadcházejícího roku a dochází zde k výměně nejaktuálnějších informací. „Spielwarenmesse je směsice originality, nových obchodních spoluprací, kontaktů, ale i tradice a příjemná společnost. Není se tedy čemu divit, že firmy KOVAP a KADEN zde budou k vidění i v dalších letech,“ uzavírá Petrovický.

O společnosti KOVAP Náchod

Česká společnost KOVAP Náchod je celosvětově známým výrobcem plechových hraček s tradicí od roku 1946, kdy byla v Československu založena jako rodinná firma bratry Sedlákovými. Firma KOVAP se pyšní širokým sortimentem originálních plechových hraček jako je beruška na klíček, která nikdy nespadne ze stolu, nebo model traktoru Zetor, jež v přesném měřítku napodobuje originál, nechybí mu řazení, zpátečka ani funkční volant. U všech produktů firmy KOVAP je kladen důraz na ruční výrobu, precizní provedení a dlouhou životnost. Hračky jsou ekologicky nezávadné, šetrné k přírodě a pyšní se mimo jiné certifikátem BEZPEČNÉ HRAČKY. K firmě KOVAP byla v roce 2019 přikoupena také společnost KADEN, která v minulosti tvořila s KOVAPEM jeden podnik. KADEN je firma vyrábějící

modely automobilů, vojenských vozidel, stavebnic a kovových dílů. Úspěšná spolupráce z minulosti tak znovu ožívá.  Produkty značek KOVAP a KADEN jsou ideálním dárkem pro děti i dospělé a patří k populárním tradičním suvenýrům z České republiky.

1 Shares

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..