Zdraví

Mimořádný červencový bonus zdravotní pojišťovny RBP byl v prvním prázdninovém měsíci cíleně zaměřen na dentální péči.

Pro věkovou kategorii dětí a mládeže do 18 let se konkrétně jednalo o možnost sloučení příspěvků jednotlivých členů rodiny a přátel až do výše 10 tisíc korun na pořízení fixních nebo snímatelných rovnátek. Dospělí uživatelé aplikace my213 pak mohli až 1 tisíc korun využít na dentální hygienu, zatímco senioři ho nejčastěji uplatnili na nákup fixačních a čisticích prostředků pro celkové zubní náhrady v lékárnách a také na úhradu doplatků na celkové zubní náhrady i jejich opravy.

„Absolutně největší zájem byl o sloučení limitů na pořízení rovnátek pro děti. Celkem o ně požádalo 932 našich pojištěnců. Nejčastěji docházelo ke sloučení 2 – 3 příspěvků, ale rovněž i částky kolem 10 tisíc od rodiny a přátel nebyly žádnou výjimkou. RBP tak na rovnátka přispěla dohromady 2,2 miliony korun, což je skoro stejná částka jako za celý loňský rok 2019,“ uvedla ředitelka pro zdravotnictví Eva Misiačková.

Druhým nejžádanějším byl příspěvek na dentální hygienu, kterého celkem využilo 1600 klientů za bezmála 650 tisíc korun. Bonusy na nákup fixačních a čisticích prostředků pro celkové zubní náhrady v lékárnách a také na úhradu doplatků na celkové zubní náhrady pak přesáhly 50 tisíc korun.

„Slučování příspěvků od členů rodiny, přátel a známých až do limitu 10 tisíc korun ve prospěch vybraného jedince se nám již několikrát v rámci preventivních a bonusových programů RBP osvědčilo a mezi našimi pojištěnci registrujeme o tuto formu stále větší zájem. Ať už se jedná o klienty s nízkobílkovinnou dietou, celiaky nebo o drahá a z veřejného zdravotního pojištění nehrazená očkování děti a mládež do 18 let, což nás jednak už druhým rokem odlišuje od naší konkurence, ale současně i motivuje k novým a pro naše klienty zajímavým výhodám. Toho důkazem je i červencový Zdravý úsměv s RBP, který předčil všechna naše očekávání,“ dodává výkonný ředitel RBP Antonín Klimša. 

Zdravotní pojišťovna RBP celkem realizovala v letošním roce 4 mimořádné bonusy, zaměřené na odvykání kouření, zdravý pohyb a hubnutí, dentální péči a zvýšenou prevenci proti klíšťové encefalitidě, všechny s mimořádným ohlasem u pojištěnců. Vedení RBP proto nevylučuje, že některé z těchto bonusů opět uskuteční i v příštím roce.

1 Shares

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..