Lze za 10 Kč připravit chutné, přitom neošizené jídlo?

Skromná kuchyně je nový projekt pana Cuketky, který ukazuje jak na to. Věnuje se šetrnému vaření v každodenních podmínkách obyčejné domácnosti. Nabízí recepty, které jsou nenáročné na peníze, vložené úsilí a čas.

“Skromná kuchyně reaguje na přesycení trhu recepty, které jsou sice krásně nastylované na Instagram, ale vůbec neodpovídají běžnému domácímu vaření z obyčejných surovin,” komentuje svůj nový projekt Martin Kuciel alias pan Cuketka.

“Nejsou to jídla, co by ohromila vzhledem nebo luxusními ingrediencemi. Jídla ze skromné kuchyně vám ale udělají radost a pomůžou, když je zrovna ouvej. Ukazují zároveň, že se dá vařit levně, ale nemusí to být nutně lacině,” dodává.

Každý recept obsahuje cenovou kalkulaci, která ukazuje cenu za porci. Výpočet vychází z průměrných cen akčních surovin. Recepty mají krátký seznam ingrediencí, které člověk obstará v supermarketu nebo v obyčejných potravinách.

“Jídla Skromné kuchyně rozhodně nevyžadují, aby lidé kupovali prémiové potraviny s certifikací. Dokonalé fotky na Instagramu vytvářejí zbytečný tlak. Díky Skromné kuchyni chci ukázat, že i s minimálním rozpočtem lze rodinu nakrmit plnohodnotným, neošizeným jídlem, které udělá radost,” uzavírá Martin Kuciel.

Recepty skromné kuchyně vycházejí na webu www.skromnakuchyne.cz. Všechny videorecepty vycházejí na kanálech pana Cuketky na Facebooku, Instagramu a na Youtube.

Leave a Comment