HOUPÁNÍ NA ŽIDLI DOVOLENO!

Vzpomínáte si, jak vás nutili sedět rovně jako pravítko, jak vám dospělí zakazovali se na židli houpat? Současné biomechanické studie doporučují: “Děti houpejte se!”. Lépe řečeno balancujte, je to pro lidskou páteř mnohem zdravější než strnulý posed, ke kterému nás nabádali naše maminky, babičky a paní učitelky. Ve strnulé poloze jsou totiž extrémně zatěžovány ploténky a způsobuje skoliózu vedoucí k bolestem zad, šíje, hlavy a dokonce i k problémům se soustředěním.

Dětská zdravotní židle SpinaliS BASIC s pohyblivým sedákem na pružině pro aktivní sezení a zdravá záda. S obručí pro podporu nohou vhodná pro děti již od 120 cm. Spinalis je jako jediná židle v ČR uznanou zdravotní pomůckou, protože nejen předchází bolesti zad, ale dokonce dokáže již vzniklé disbalance vyléčit! Výběr v 8 barvách i populárním dekoru Hello Kitty pro nejmenší slečny. Cena od 13.390 Kč. www.zdravotni-zidle.cz

„Statistiky uvádí, že bolestmi zad trpí až dvě třetiny školou povinných dětí,“ říká MUDr. prim. Karel Veselý, primář kliniky Medicavera, který se léčbou a nápravou pohybového aparátu zabývá více než 45 let. „ Hlavní tělesný vývoj probíhá do 14tého roku dítěte, nesprávné sezení způsobuje poškození pohybového aparátu, které je po ukončení růstu nevratné. Problémy s vadným držením těla a skoliózy má dnes velké procento dětí.“

Proč děti bolí záda?

Pro dětskou páteř je samozřejmě dobré sedět na kvalitní židli, a to co nejméně. „ Problém dnešních dětí je v nedostatku pohybu. Šestileté děti, které byly ve školce v pohybu celý den a najednou tráví 8 i více hodin v lavicích, u počítače nebo televize,“ varuje Bc. Martin Trávník, fyzioterapeut z Centra zdravých zad. „ Není neobvyklé, že teenageři tráví vsedě i 14 hodin denně.“  Ideální je nepřirozené statické zatížení sedící páteře kompenzovat  vhodným a především pestrým pohybem. Co to znamená v praxi?

Rostoucí a ergonomické židle na bolavá záda nepomohou! Možná odpovídají dětským proporcím anebo se snaží pomocí různých nastavení či tvarovaného polstrování záda vypodložit, ale problém je v tom, že svaly na zádech zůstávají pasivní a tudíž ochabují. Nehledě nato děti jednoduše na židli nesedí, ale vrtí se, dřepí, klečí, houpou se a pak ergonomické tvarování postrádá smysl.

Kdo se houpe, nezlobí, toho záda nebolí!

Řešením je AKTIVNÍ SEZENÍ, které dovoluje, resp. podněcuje, Zdravotní židle SpinaliS s pohyblivým sedákem na pružině. S každým pohybem dítěte se naklání dopředu nebo do stran a donutí tělo balancovat a vracet se do přirozené optimální polohy. Děti houpání milují a je jim přirozené, užívají si ho  do krajních a pro dospělýma až krkolomných pozic. Čím více času školáček na balanční židli tráví, tím více posiluje, je méně unavený a bolavý. Zdravotní židle totiž nejen předchází bolestem zad, ale jako jediná je i léčí!

Pro děti již od 120 cm výšky je určena zdravotní židle SpinaliS Basic se spodní obručí na podporu nohou. Až školáček povyroste, obruč se odstraní a může židli užívat třeba i v dospělosti, a to do váhy 110 kg a výšky až 175 cm J! Zádová opěrka s područkami je výškově nastavitelná, v oblasti beder je speciálně tvarována tak, že záda příjemně podpírá.

Přijďte se svou ratolestí židli SpinaliS vyzkoušet v showroomech nebo si ji dokonce můžete zdarma půjčit na vyzkoušení domů.

ŽIDLE SPINALIS BASIC NEJEN PRO DĚTI

Zdravotní židle Spinalis Basic vhodná pro děti a menší dospělé od 120 cm do 110 kg, cena od 14 868 Kč bez DPH, 17 990 Kč vč. DPH.

  • Výběr z osmi barev a dekoru Hello Kitty.
  • Bavlněné polstrování je snadno omyvatelné a velmi příjemné i pro náročné uživatele.
  • židle SpinaliS je certifikovanou zdravotní pomůckou.
  • doprava ZDARMA

Více informací o zdravotních židlích SpinaliS® naleznete na www.zdravotni-zidle.cz

Leave a Comment