Hannah: Jak si vybrat oblečení na svah?

Chystáte se na hory a přemýšlíte, co zabalit s sebou? Dříve, než si začnete dávat do cestovní tašky štosy oblečení na svah extra pro každou situaci a psát si seznam, co vše je ještě nutné koupit, podívejte se na následující tipy a rady od společnosti Hannah. Pokud si chcete užít pořádnou lyžovačku, aniž by vás trápila zima nebo vedro či promoknutí, stačí vám pořídit si několik kvalitních kusů a vědět, jak co nejlépe využít vlastností jejich materiálů.

Jak si vybírat bundu?

Před odchodem do prodejny si na sebe vezměte nejlépe oblečení, které skutečně budete na svahu pod bundou mít nebo alespoň podobně silné. Dokážete tak snáz odhadnout, jak velkou bundu potřebujete, jestli je například přes ramena a záda dostatečně veliká nebo by nebylo lepší pořídit si o kousek větší. „Zkuste se v ní zahýbat, vyzkoušejte si, jestli sedí rukávy, jestli má bunda potřebné detaily jako lepené švy, vnitřní rukávy, sněhový pás apod. Bunda by měla mít i dostatek prostorných kapes na zip na peníze a důležité doklady“ radí Vladislav Žák, specialista značky Hannah.

Lyžaři preferující klidnější styl mohou zvolit lyžařskou bundu se střední prodyšností. Jejich jízda není obecně fyzicky tak vysilující, protože raději sjedou kopec v pohodě, pomalu a s přestávkami, a v bundě s vyšší prodyšností by jim byla zbytečně zima. „Vychytávky jako podlepené švy, sněhový pás, kapsa na skipas a další nezbytností jsou samozřejmě automatické. Stejně jako určitá míra nepromokavosti,“ říká Vladislav Žák.

Dámská lyžařská bunda Hannah Joey
(3 490 Kč)

Hledáte lehkou lyžařskou bundu, která je odolná vůči povětrnostním vlivům, a ještě vám bude slušet? Hannah Joey je letošní novinka se zátěrem Drypeak 6000, která obstojí v tuzemských podmínkách. Díky asymetrickému prošití dílů nezůstane na žádné sjezdovce bez povšimnutí.

Pokud však patříte mezi náročnější lyžaře, kteří potřebují delší a prudší svahy a pauzy dělají jen nezbytně, oceníte lyžařské bundy s vyšší prodyšností. „Takové lyžařské podmínky bývají spíše ve vysokých horách, kde je zrádnější počasí a sjezdař tak často lyžuje v mlze, která jízdu po prudkých svazích ještě ztěžuje a zvyšuje tak energetický výdej lyžaře,“ upozorňuje Vladislav Žák ze společnosti Hannah a dodává, že v bundách s vyšší prodyšností je důležité být stále v pohybu, aby nebyla zima. „Pokud už jste nucení delší dobu nebo častěji postávat, přibalte si sebou jednu vrstvu navíc, nebo dbejte, aby zbytečně neutíkalo teplo spodem bundy, rukávy nebo od krku,“ radí Žák.

Dámská lyžařská bunda Hannah Sachin (6 990 Kč)

Lyžařská bunda s kožešinkou, která vypadá skvěle i mimo svah. Zejména při hustém nebo mokrém sněžení lyžařky ocení vodonepropustnou a větruvzdornou membránu Climatic Element Strech, která má zároveň dobré prodyšné vlastnosti, takže i při nejnáročnějších sjezdech bude odvádět pot.

Co si vzít pod bundu?

Dvě trika nebo raději nátělník a slabší mikinu a přes to bundu? Žádný bavlněný nátělník nenahradí dobré funkční prádlo. Ve chvílích, kdy jste fyzicky nejaktivnější a nejvíce se potíte, například na černé sjezdovce, při bruslení nebo třeba „stromečku“, odvede přebytečný pot do další vrstvy a vám bude teplo, i když strávíte následně chvíli ve frontě na vlek nebo budete odpočívat u stánku s občerstvením. „Ať už si tedy vyrazíte nakoupit funkční termoprádlo silnější nebo slabší, mělo by těsně přilnout k tělu. Zbytečně velké prádlo neizoluje a svoji funkci pak nemůže plnit,“ upozorňuje Vladislav Žák.

Druhou vrstvou mohou být nejrůznější zateplené roláky či mikiny, které mají dopomoci zahřát naše tělo a toto tělesné teplo udržet. „Jestli jste zimomřivější, dejte si mezi termoprádlo a mikinu ještě funkční triko. Počasí a teplota vzduchu se na horách často mění a kdykoliv si jednu vrstvu můžete sundat,“ říká Vladislav Žák.                                  

Dámská mikina Hannah Liana (2 090 Kč)

Jak na kalhoty?

Stejně jako bunda i lyžařské kalhoty by měly splňovat určitá kritéria. Tím je prodyšnost, vyšší nepromokavost a pružnost. „Kalhoty musí být pohodlné, perfektně sedět v každém pohybu a být dostatečně nepromokavé. Zkušený lyžař ví, že při vydatném sněžení to bývá právě materiál na stehnech a na hýždích, který je při cestě vlekem nahoru nejvíce namáhaný a rychleji se promočí,“ upozorňuje Vladislav Žák. Dodává, že při nákupu kalhot je vhodné zamyslet se i nad tím, jestli je budete oblékat na holé tělo, nebo pod ně navléknete ještě jednu vrstvu.

Dámské lyžařské kalhoty Hannah Darsy (3 490 Kč)

Novinka v řadě lyžařských kalhot, jejichž nepromokavost zajišťuje membrána Climatec Element a o tepelný komfort se stará výplň Duratherm. Kombinace anatomicky tvarovaných kolen a sportovně zúženého střihu zaručuje přirozenou volnost pohybu při zimních aktivitách. Lyžařky docení sněhovou manžetu, rozparek v nohavicích a samozřejmě trendy barvy modrou, vínovou a šedou.

 

Dámské lyžařské kalhoty Hannah Josie II (3 690 Kč)

Lyžařské kalhoty Hannah Josie s regulovatelným obvodem pasu a zvýšeným sedem pro zimní radovánky za každého počasí. Na lyžích či snowboardu oceníte mikroporézní polyuretanový zátěr Drypeak 6000. Neprofoukne, dobře odolává mokrému sněhu, a přitom dobře odvádí vlhkost.

Leave a Comment