DĚTSKÝ PLÁČ MÁ MNOHO VÝZNAMŮ

Hluboká noc a vy už zase běžíte k postýlce. Neúnavný pláč zní celým domem, zatímco se snažíte přijít na to, proč vaše miminko pláče tentokrát. Občas to však může být pěkný hlavolam i pro ty nejzkušenější matky.

Každé miminko pláče. Nelze se tomu vyhnout a když na to přijde, často jsou rodiče bezradní a pláč přemůže i je. U dospělých je to projev emocí – vzteku, bezradnosti či naopak štěstí. U těch nejmenších, kteří nám ještě nedokáží říci slovně, co je trápí, je to způsob, jak se dorozumívat. Nejčastěji nám chtějí naznačit, že mají hlad. Přestože četnost tohoto důvodu pláče je vysoká, je dobré vypozorovat, kdy dítěti slzy tečou opravdu z důvodu hladu, a kdy jen ze smutku po matce. Kojení totiž není jen způsob, jak si naplnit bríško, ale také okamžik spojení a sblížený s matkou. Dítě je v tu chvíli klidné, cítí se v bezpečí a má bezpodmínečnou pozornost a lásku. Je tedy velice snadné, aby se miminko naučilo, že pokud zapláče, bude přiloženo k prsu. Pokud má ale opravdu hlad, je neklidné, otvírá pusinku a chytá vás pevným stiskem za ruku.

Dalším důvodem neúnavného dětského pláče může být mokrá plenka, přetažení, stesk po tělesném kontaktu, bolest bříška nebo například zvýšená teplota. Poslední z příčin může naznačovat velmi často komplikovaný růst zoubků, ale také přicházející nemoc. Při teplotě se pláč stupňuje od lehkého kňourání až k hysterickému křiku, který uslyší i sousedé. A může končit až u žalostného pláče. Pokud jste vyloučila všechny jiné možnosti, proč váš drobeček pláče, je na čase změřit teplotu. To se často setká s ještě větším křikem a naléhavějším pláčem. Nepříjemné zasouvání teploměru do zadečku může být pro miminko velice nepříjemné, a v případě jeho zmítání může být zavádění i nebezpečné. Jediným řešením v takovou chvíli je digitální teploměr, kterým změříte miminko během vteřiny a bez dalšího stresování.

Pokud je teplota zvýšená, je možné, že se miminko přehřálo vlivem vysoké teploty v místnosti a přílišného oblečení. Takové dítě je pak zpocené, především za krkem, nebo dokonce má po těle červené flíčky. Pokud však nepláče protože je mu přílišné teplo, zbývá postrach každé matky – nemoc. Díky pravidelnému měření i v noci je možné zjistit, jestli se teplota jen mění v rámci denní doby, nebo je za tím opravdu větší problém. Díky teploměru Cemio Metric 308 Smart můžete měření provádět, zatímco vaše ratolest spí, aniž byste ho vyrušili ze spánku. A ten je za všech okolností pro miminko tím největším lékem. Na všechno.

Cemio METRIC 308 Smart

bezkontaktní teploměr

699 Kč

Více informací se dozvíte na www.cemio.cz

Leave a Comment