Dětské kombinézy – nejlepší zimní oblečení pro miminka

Ani v zimním období se s miminkem nemusíte držet doma a vyhýbat se čerstvému vzduchu. Procházky prospějí miminku rodičům, ovšem děťátko samozřejmě musí být dobře oblečené. Jako velmi vhodné a praktické se v tomto směru ukazují zejména dětské zimní kombinézy, i pro nejmenší děti lze využít výhod funkčního prádla.

Dětské zimní kombinézy

Dětské kombinézy pokryjí coby jako jediný kus oblečení celé tělo, aniž by kdekoliv vznikaly mezery, ať se děťátko jak chce hýbe a vrtí. Díky tomu výborně zateplují a vy nemusíte neustále kontrolovat, jestli se miminku například nevyhrnula bunda a nefouká mu na záda.

V dnešní době jsou samozřejmě k dispozici dětské kombinézy z nejkvalitnějších dostupných materiálů včetně nepromokavých, ale prodyšných membrán. Dostupnější variantu představují kombinézy zátěrové. Do velkých mrazů jsou potom vhodné kombinézy péřové.

Velmi praktickým řešením je kombinéza, kterou lze jednoduchým přepnutím zipů předělat na vak do kočárku. Vak děťátko zahřeje ještě lépe než kombinéza, ale když chce trénovat první krůčky mimo kočárek, jednoduše jej přepnete a chůze může začít.

Kromě chůze dovolí kombinéza miminku samozřejmě také bez problémů sedět, klečet a plazit se a stále ho přitom udrží v teple a v suchu.

Dětské nepromokavé capáčky

Pro případ prvních krůčků se výborně hodí dětské capáčky . Zimní modely jsou vybaveny membránou, takže jsou zároveň prodyšné, aby se noha dítěte příliš nepotila a případný pot se mohl odpařit.

Pro životnost capáčků je důležitá také oděruodolnost, na kterou kladou kterou špičkoví výrobci dětského oblečení. Při výběru si tedy všimněte také této vlastnosti, která se jinak sleduje již jen u oblečení pro horolezce. Údaj o oděruodolnosti by uveden na štítku o zboží.

Čepice a rukavice

Pro dokonalé zateplení miminka je třeba myslet také na hlavu a ruce. Čepička pro nejmenší děti by měla mít šňůrku pod bradou, aby se dítěti nevyhrnovala a dítě si jí nemohlo samo sundat.

Rukavice můžeme vybrat buď klasické palčáky (opět mohou být zátěrové nebo membránové, stejně jako kombinézy) , nebo hřejivé fleecové rukavice určené pro děti, které neopouštějí kočárek.

Funkční prádlo dnes i pro nejmenší

Termo prádlo , které na rozdíl od bavlny odvádí pot od těla, je dnes již k dostání od velikosti 80 cm. Již takto malé děti tedy mohou využít jeho výhod a zůstat v suchu a v teple po celý den.

1 Comment

  1. Radka napsal:

    Dobrý den,

    prosím, jaká značka ja tato kombineza, kterou jsem objevila ve vašem článku?

    Děkuji

    R. Měrková

Leave a Comment