Děti a papírový nábytek?

Značka Unlimited design na Fler.cz dokazuje, že nábytek pro děti nemusí být nutně dřevěný. Zdá se to možná překvapivé, ale kvalitní karton a vlnitá lepenka mohou dětem sloužit stejně dobře. Navíc si takový nábytek mohou zpestřit podle svého gusta – na papírový nábytek se totiž dá malovat. Mezi jeho další výhody patří recyklovatelnost, bezpečnost a multifunkčnost.

Nábytek od Unlimited design je strojově řezaný z pevného kartonu a vrstvené vlnité lepenky, a je tedy až překvapivě pevný, dítě pohodlně unese. Navíc na něm nejsou žádné ostré rohy, o které by se dítě mohlo při hře zranit. Ekologicky smýšlející rodiče potěší i to, že nábytek je 100% recyklovatelný, a když se přestane líbit, není nic snazšího, než ho dát do běžného kontejneru na papír.

„Všechny výrobky jsou důkladně testovány a upravovány podle potřeb dětí, tedy hlavně mého malého syna. U každého výrobku chci vytvořit něco originálního a hlavně jednoduchého. Vždy se také snažím, aby měl výrobek i další funkce, například stolek je zároveň úložný prostor, kreslící tabule má dvířka, aby se mohla zavřít a pokoj zůstal „čistý“, popřípadě lze nábytek a dekorace využít k různým hrám – auto si veze garáže, dá se něm jezdit, tahat ho a dole má tunely, panenky k domalování,“ vysvětluje Michaela Horáčková, návrhářka Unlimited design.

„Záměrně většinu nábytku nechávám bílou. Jednak se mi to tak líbí a druhak tak nechávám volný prostor pro dětskou kreativitu. Na lepenku se dá libovolně kreslit a malovat a dítě si díky tomu může vytvořit svůj vlastní originální design,“ dodává Michaela Horáčková.

1 Comment

  1. Banaby napsal:

    Tento nábytek je prostě úžasný! Nikdy by si nemyslel, že takové materiály by mohly být takové věci. Nezapomeňte objednat naši dceru. 🙂

Leave a Comment